Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2021.12.05. 02:44

Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
 Saláta 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

Szeretném megosztani veletek a múlt heti történetemet. A diszik alatt vannak ancik, jól is érzik magukat. Ennek jeleként rendszeresen leívnak. Mivel a diszik viszont békén hagynak ezzel, kiveszem az ikrákat, és egy külön akváriumban nevelgetem őket, csak, hogy csináljak valamit! Adok nekik őrölt diszkosz tápot, meg salátát, néha zöldborsót. A sarki zöldségesnél szoktam vásárolni. Másfél hónap alatt megettek talán 2 fejet. Pár napja vásárolt, hűtőben tartott salátának 4-5 levelét adom oda egyszerre. Berakom a leveleket de10-kor. Du 4-kor hazamegyek, ránézek az akváriumra, az alján terítve a döglött ancikkal. Levelek ki. Másnap reggelig hagytam megdögleni a kóválygó, mérgezett halakat, és csak akkor szívtam őket le. Azóta egy sem pusztult el!
Az egész történetben az a legroszabb, hogy ennyi erővel az unokámnak is odaadhattam volna a salátát, csak hogy egészségeset egyen!
Csatolmány:
2.jpg
2.jpg [ 533.03 KiB | Megtekintve 515 alkalommal. ]

2021.03.02. 12:15
Ikra

Elszomorító és felháborító!
Ezután elgondolni is rossz, hogy zöldségekkel-gyümölcsökkel mennyi méreganyagot viszünk saját és gyermekeink szervezetébe.
Annak idején keresztanyám férje boltban vásárolt uborkának megette a héját is-, egy hétig lázas volt és ment a hasa.
Én hacsak lehet, megbízható falusi-tanyasi gazdálkodóktól veszek termékeket, ha lehetőséged van rá, ezt ajánlom neked is!

2021.03.03. 12:31
Gyakorlott nevelő

Tudod, itt a városban nem olyan egyszerű. Meg kell ,sajnos, bíznom azokban az eladókban, akitől élelmiszert vásárolok. Ez csak egy saláta volt. Mi van a déli gyümölcsökkel, primőr, fóliás paprikákkal, paradicsomokkal,stb. Ráadásúl gyanítom, hogy ezek a mérgek kumlálódnak, összegyűlnek. Próbálok egészségesen táplálkozni, élni, sportolni, mégis rákos leszek. Csoda? Kimentem a mérgezett fej salátával, hogy bevizsgáltassam. Azt mondták, hogy lehet én szórtam rá mérget, hogy hírbe hozzak másokat. Jelensem be zöld számon, és majd kimennek mintát venni. Ha az jó minősítést kap, így jártam.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gyepi 2021.03.04. 13:02-kor.

2021.03.03. 16:27
Adminisztrátor

Ugye... az alföldi zöldségtermesztők közt járja a mondás, hogy a portéka eladásra van, nem megevésre.
Tanulságos.

Üdv,
StoneAge

2021.03.04. 09:28
Profil Honlap
Ikra

Tudom, én is városban élek.
Természetesen én is megveszem a paradicsomot, paprikát stb.. a boltban, mert januárban a gazdálkodónál még nem terem-, kitéve magunkat az általad felsoroltaknak.
A citromok, narancsok felületét penészgátló viasszal kezelik, elfogyasztásuk "rákhoz vezethet". (forrás: Tudatos vásárló)
A méreganyagokat a májban pl.: egy máriatövis kúrával csökkenthetjük.
Én csak azt nem tudom, hogy az alföldi zöldségtermesztők az általuk termelt portékát eszik-, a boltban veszik, vagy külön fóliasátorban termesztik maguknak? :o

2021.03.07. 16:21
Adminisztrátor

Petrophyllum írta:
Én csak azt nem tudom, hogy az alföldi zöldségtermesztők az általuk termelt portékát eszik-, a boltban veszik, vagy külön fóliasátorban termesztik maguknak? :o

Akinél én jártam, ő külön termeszti a sajátját egy kis fóliában úgy, ahogy anyukám mind a mai napig csinálja otthon, a kiskertben. A nylon tövében retek van, beljebb a fejes saláta, stb... ahogy ezek elfogynak, úgy veszi át a helyüket a lakásban, saját magról nevelt paprika, paradicsom. A tartóoszlopok között kifeszített hálóra fut az uborka, a bab.....

Üdv,
StoneAge

2021.03.12. 10:20
Profil Honlap
Ikra

Saláta helyett ajánlanék ocean Nutrition spirulina lemezest! Tuti jó nevelő ivadeknak vagy felnőttnek.

2021.03.16. 17:01
Gyakorlott nevelő

Köszönöm, van!

2021.03.17. 17:51
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ]