Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2021.09.26. 14:56

Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
 Hans3 
Szerző Üzenet
Ikra

Sziasztok! Szabó Áron egy 17 éves kezdő-haladó akvarista vagyok. Erdélyben, Roberttel egy városban Gyergyószentmiklóson lakok. Már egész kis korom óta foglalkozom díszhalakkal, édesapám három éves koromban ajándékozta nekem első akváriumomat. Azóta folyamatosan tartok és kb. tíz éves korom óta kisebb nagyobb sikerekkel tenyésztek is halakat. A tartott halaim között voltak már diszkoszok is de mivel nem olvastam kellően utánuk, ezek a próbálkozások mind a halak pusztulásával végződtek. Egy pár héttel ez előtt regisztráltam ide és egy pár napja kaptam két (feltehetőleg egy pár) diszkoszt ajándékba szintén apától. Most így több előre tanulás után egyelőre nincs látható bajuk.
Nagy reményekkel jelentkeztem erre a fórumra, mivel szeretnék én is ennek a fajnak a gyakorlott tartója esetleg tenyésztője lenni valamikor, én is szerelmese lettem a diszkosznak. Ehhez kérek tőletek segítséget és néhány jó tanácsot, amiket előre is köszönök.
Üdv. Áron!

2013.01.20. 22:19
Gyakorlott nevelő

Helló!
Üdv a fórumon! Irigylem azt a víz minőséget ami Nálatok van.
Sajnos már két éve nem jártam felétek, de remélem idén nyáron megyek.
Üdv: Shrek

2013.01.20. 22:47
Profil Honlap
Adminisztrátor

Szia Áron!

Üdvözöllek én is nálunk! Valóban szerencsés helyre születtél a diszkoszozáshoz, ezt a helyzeti előnyt nem szabad nem kihasználni a siker érdekében. Amit mi hozzá tudunk tenni, azt igyekszünk nem visszatartani, még akkor sem, ha néha esetleg arra hívjuk fel a figyelmed, hogy valamit rosszul csinálsz. Itt mindenkit a segítő szándék vezérel, ha az néha nem is feltétlenül tűnik úgy. ;)
Lényeg a lényeg, segíteni akkor tudunk, ha kérdezel, azt pedig személyesen garantálom, hogy mindenki a legjobb tudása szerint fog válaszolni.
Sok sikert a halazáshoz és várjuk az első hozzászólást (mondjuk a diszkoszos képeknél) az akváriumról és a halakról. Meg mindenről, amit tudni érdemes...

Üdv,
StoneAge

2013.01.20. 23:25
Profil Honlap
Ivadék

StoneAge írta:
Szia Áron!

Üdvözöllek én is nálunk! Valóban szerencsés helyre születtél a diszkoszozáshoz, ezt a helyzeti előnyt nem szabad nem kihasználni a siker érdekében. Amit mi hozzá tudunk tenni, azt igyekszünk nem visszatartani, még akkor sem, ha néha esetleg arra hívjuk fel a figyelmed, hogy valamit rosszul csinálsz. Itt mindenkit a segítő szándék vezérel, ha az néha nem is feltétlenül tűnik úgy. ;)
Lényeg a lényeg, segíteni akkor tudunk, ha kérdezel, azt pedig személyesen garantálom, hogy mindenki a legjobb tudása szerint fog válaszolni.
Sok sikert a halazáshoz és várjuk az első hozzászólást (mondjuk a diszkoszos képeknél) az akváriumról és a halakról. Meg mindenről, amit tudni érdemes...

Üdv,
StoneAge

Stone máris mentegetőzik. :lol:

2013.01.21. 01:04
Adminisztrátor

Gem máris beszól. ;)
Meg én is, hogy ne szennyezzük be Áron témáját...

SA

2013.01.21. 01:14
Profil Honlap
Ivadék

StoneAge írta:
Gem máris beszól. ;)
Meg én is, hogy ne szennyezzük be Áron témáját...

SA

Nem is offoltam! :roll: És még nem is volt mit offolni, Áron még csak szerelmes (a diszkoszokba). :) Szeretettel üdvözöltem.

2013.01.21. 01:38
Ikra

Ha jösztök erre fele szóljatok mindenképp. Mutatunk egy pár szép helyet. Máskülönben meg már hál' Istennek megvan az első pár komolyabb próbálkozásnak számító halam, csak remélni tudom, hogy sokasodnak is majd.

2013.01.21. 02:12

Szia Hans, Alfaluból minden évben szoktak jönni barátok, ha bármi kell, szólj és kijuttatjuk Neked :)

2013.01.22. 22:10
Ivadék

Üdvözöllek a diszkoszosok világában Áron fiu.
Ja és szoly a faternek hogy ezuttal ne huzza ki a melegittöt :D

2013.01.23. 15:06
Ikra

Most a szobámban vannak a halak és nagyon féltem azt a dugaszt......ő hozta legalább ne ő ölje meg. :D

2013.01.23. 17:07
Ikra

Sziasztok! :D

Ezer (8) éve nem írtam ide és ezért mélységesen elnézéseteket kérem :oops: .
Azóta történt ez meg az. Halak jöttek, mentek sok sok fajt szaporítottam. Sajnos az akkori valamire való red melon diszkoszpárom 13 sikeretelen ívás, majd egyszeri sikeres nevelés után egy szerencsétlen baleset folytán elpusztult és azóta sem lettek új diszkoszaim.

Most, néhány évvel ezek után elköltöztem a családi házból és éppen a saját tenyészetem berendezését tervezem, amiben helyet kapnának a diszkoszok is. De ez még messze van ugyanis ezeket a halakat egy másik projektben nevelném fel: egy 160*60*60-as külblit tervezek a nappalinkba, amibe Kovács István tenyészetéből szeretnék halakat venni. Rengeteg kérdésem van.
Az akváriumot egy fluval fx6-ossal tervezem szűrni, a vízcsere a környék vízminősége (GH:2nk, KH:1 vagy mérhetetlen, pH: 7 de gyorsan savasodik egy keveset, ráadásul van az új udvarunok két lágy, 6-os pH-jú kút is, aminek még nem mérettem be a vizét) miatt szinte határtalanul megoldható, csak az időm szab neki határt.
Egyik fő kérdésem az lenne, hogy mivel nagy valószínűség szerint parazitamentes halaim lesznek, hogyan tudom megtartani ezt a paramentességet a továbbiakban is? Úgy értem, hogy ez nagyban megkönnyítené a későbbi ivadéknevelést is, úgy hogy nagyon érdekel a téma :D előre is köszi szépen a válaszokat.

2021.01.06. 22:17
Gyakorlott nevelő

Szerintem ennyi akvarizálás után tudod te a választ! Para mentes alapanyag, nincs innen-onnan hozott hal. Előtte a teljes felszerelés sterilizálása, ha használt! Hajrá! Azért irigy vagyok arra a vízre!

2021.01.07. 12:16
Ikra

A halak csak ezek lesznek, az akváriumaik, felszerelés minden teljesen új lesz és csak náluk lesz használva, ez alap.
Ha csak ez a kulcsa a dolgoknak akkor minden rendben lesz.
Másik kérdés: szaporítok corykat is jelenleg. Tehetek alájuk belőlük vagy az már rizikófaktor?

2021.01.07. 21:15
Adminisztrátor

Hans3 írta:
A halak csak ezek lesznek, az akváriumaik, felszerelés minden teljesen új lesz és csak náluk lesz használva, ez alap.
Ha csak ez a kulcsa a dolgoknak akkor minden rendben lesz.
Másik kérdés: szaporítok corykat is jelenleg. Tehetek alájuk belőlük vagy az már rizikófaktor?

Szia és üdv újra itt!
Megint leírom, hogy olyan mákod van azzal a vízzel, hogy el sem hiszed. :)
A coryk nem számítanak rettenetesen nagy rizikófaktornak, bár, mi errefelé úgy szoktuk a sterbait alájuk tenni, hogy egy ismerős tenyésztő srác csinál nekünk "tiszta", azaz tubifex és egyéb, vadon befogott táplálék nélkül nevelt harcsát. Azzal még sosem volt gond.
Kovács István halait jó választásnak tartom, de mindenkéll egyeztess vele előtte, hogy mit szeretnél és neki mije van, mert eléggé változó nála a kínálat.

Üdv,
StoneAge

2021.01.08. 11:13
Profil Honlap
Ikra

A coryk nálam alapkajának tenyésztett grindált kapnak mivel tubi a környéken nincs. Ez még egy elég kezdetleges projekt, gyakorlatilag még sem a bútor sem az akvárium nincs meg, csak időben akartam körül nézni, hogy mivel is van lehetőségem számolni. Ahogy célegyenesbe kerülök rákérdek majd a halakra is.

2021.01.08. 17:37
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ]