Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2020.10.31. 19:06

Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
 Újraindítás 
Szerző Üzenet
Ikra

Közel egy év kínlódás után, mivel úgy látom, hogy a kezdeti hibák után nem áll helyre az állomány, úgy döntöttem, hogy új lakókkal elölről kezdem.
A gondom az, hogy 1 db halat megtartanák a diszkoszok közül és megtartanám a vörös neon és harcsa állományom is.
A kérdés az, hogy ezt hogy tudom kivitelezni, vagy egyáltalán megpróbáljam-e, vagy nagy a lehetősége annak, hogy megint lefertőzöm az új halakat?
Vagy engedjem el őket is? Vörös neonok, L236 harcsa, pár loricaira, pár coridoras.

2020.07.16. 10:23
Adminisztrátor

Hát...
Ha újraindítasz, én nem erőltetném a régi diszkoszhal megtartását. Ha kop.féregtől mentes állománnyal kezdesz újra, akkor semmiképp, ha viszont nem féregmentes halat veszel, akkor "csak" 50-50% az esélye annak, hogy baj lesz. Sok mindenen múlik.

Üdv,
StoneAge

2020.07.17. 11:06
Profil Honlap
Ikra

Köszönöm a választ!

Ezek szerint a többi halat is engedjem el, ha újakat hozok....

Hogy elkerüljem az új halaknál a kop féreg fertőzést, hogyan készítsem elő a mostani akváriumot?
Mivel fertőtlenítsem át, és a szűrőket, hogyan mossam át, hogy a az esetleges petéket is kinyírjam.
A berendezési tárgyakkal fákkal, és növényekkel mi legyen?

2020.07.18. 11:14
Gyakorlott nevelő

Én annak idején egy tapasztalt tenyésztőtől kértem tanácsot. A javaslat szerint 100 literenként 1 liter hipót öntsek az akvárium vizébe, töltsem fel csurrig, minden használati eszközt, hálók, vödrök, stb bele, és egy hónapig had forogjon. Ez tutinak tűnik, viszont nem rövid. A végén alapos átmosás, szűrő, akvárium.... Az újra indítást gyári baktériummal.

2020.07.20. 11:44
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ]