Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2019.07.21. 07:47

Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Etetés 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

Ellenkezőleg, nálam sosincs gond az etetéssel. Igaz, én csak 3 féle kaját variálok, Tetra diszkosztápot 1. etetésként, egy fagyasztott mixet 2. alkalommal, és este az artémiát. Ha meglátnak a szobába belépni, már tolonganak a frontüvegnél :D

Volt, hogy gilisztát is próbáltam, kis ismerkedés után azt is megették.

Az atomjaira széthullott, átmosott fagyi kajamaradékot, és a legapróbb diszkosztáp maradványt is igyekeznek lehetőségeikhez képest maradéktalanul eltakarítani. Tudomásom szerint (Az-X) Tominak is hasonló tapasztalatai vannak a tőlem vásárolt testvéreikkel. Igazi kis zabagépek, hála Istennek :D

2015.11.06. 00:41
Ikra

Na hát ez jó hír. q :clap: akkor nálam is van esély arra hogy ne válogassanak. Felneveltem én már két csapatot is,de ilyen finnyás egyik se volt, mint ez a mostani. Most kb 12- 13 centisek. Mindenesetre most nem adok nekik semmit két napig, aztán meglátjuk mi lesz.

2015.11.06. 01:05
Kishal

Nálam napi 4 evés van, de mindig csak annyit, hogy azért ne legyenek bedegeszelve.
3 féle száraz kajám van, és 5 (6, de a fekete szúnyogot már nem adom nekik) féle fagyi. Ebből variálok. Egyedül a fehér szúnyog van ami miatt finnyognak. De ha úgy etetem, hogy előtte 4-5 órát nem ettek akkor azt is bepuszilják. Granulátum maradványokkal képesek 1-1,5 órát is elpiszmogni, hogy az utolsó morzsáig mindent felfaljanak.

2015.11.06. 02:49
Ikra

Sziasztok!

Nem találtam ilyen jellegű kérdésre külön témát, illetve én sem szerettem volna ennek nyitni egyet.
Viszont mielőtt belekezdenék (most már végre a hal nevelésbe) szeretnék képbe lenne az anyagi vonzat etetésre eső részére.

5-6x etetés az elején nekem elég durvának tűnik étel mennyiségben ezért is érdeklődök. Sajnos nem találtam sehol sem meghatározást arról, hogy havi szinten mire lehet számítani, milyen mennyiségben fogy a kaja naponta vagy havonta.

Tudom hogy nehéz meghatározni, hiszen vagy 100 féle mixet kilehet hozni egy jól összeválogatott menüből, de azért megpróbálom hátha tud adni valaki egy pénzbeli értéket amire lehet számítani.

Andor

2017.03.17. 15:36
Növendék

Szia nálam a kifejlett hét halam etetése úgy nézet ki,hogy napközben kaptak 1 kocka blisteres stendker kaját este variálva mindenféle nem marhaszíves kaját két kockát a sima általában 5-6 száz forint a stendker az 1300 általában 10 kocka van 1 blisterben ez ilyen formában 230ft/nap hét godzilla méretű hal etetése.Amikor neveltem 5xkaptak ilyen szisztéma szerint csak több marhaszívet,azért kell sok vizet cserélni mert a kikakilt és meg nem emésztett kaja nagyon hamar hazavágja a víz minöséget.

2017.03.17. 17:13
Ikra

Akkor ha jól értelmezem, kb 1000 ft\napra jön ki az adag? :o
Huha, kicsit megemelkedett a szemoldokom :D

Köszönöm a választ Dunci :)

2017.03.17. 23:11
Kishal

Nagyban függ a halak mennyiségétől és attól,hogy milyen kaját adsz nekik. Nálam 17 hal úszik 2 hónapos koruktól és az elején csak a fagyasztott eledelt ették meg. Napi 5x kaptak 3 kockát, az napi 250 Ft-ot jelentett. Azóta átálltam a fél kilós vagy kilós kiszerelésű fagyira, mivel annak kedvezőbb az ára és sokkal jobb minőségű,kevésbé vizes.
De ha megeszik pl. a tetra discus grant, 2000 Ft-ért kimérve lehet venni 1 litert,akkor jóval olcsóbban megúszod. Nálam mondjuk a granulátumot nem eszik,csak a hikarit, ami 80 gramm és 3.500 Ft-ba kerül. Na abból elég húzós lenne etetni őket.

2017.03.18. 08:40
Ikra

Kezd nekem is kezd össze állni így a kép, Fb-os csoport tagoknál is érdeklődtem, ott ilyen havi 2-3 ezer körül mondták persze artemia meg "kilós" kajákat ajánlottak.

Ezzel kapcsolatban gondolom majd annál a tenyésztőnél tudok infót kapni hogy mivel eteti őket stb. h

Köszi Gyuszkas neked is :)

2017.03.18. 19:49

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon úgy mint kezdő discus tartó.
Múlt héten vettem meg valakitől egy gyönyörű 450-es akit. Szeretném a segítségeteket kérni, mert rengeteg kérdésem van és nem tudom hova is fordulhatok vele.
Előtte azért volt 15 évig akim, 50-60 majd 160l-es. Remekül működött minden, a halaim egészségesek voltak és hosszú életűek.
Rengeteget olvastam már róluk, de így is felvetül egy két kérdés.

Első kérdésem az lenne, hogy 12 db diszkosz nem sok egy kicsit egy 450-esbe? Azt olvastam hogy sok, bár akitől vettem Ő így tartotta őket és mind egészséges szép hal.
Ő fagyasztott marha májjal etette őket és mellé diskosz műeleséget adott. Ezeket Tetra Discus, Sera Discus ColorRed, JBL Novo Bits..

Telepítés után 2 napig nem kaptak, azóta pedig beáztatott műeleséget kapnak a fent említettek keverékéből, Úgy 4-5 csipettel. Jó étvágyuk van, esznek. Egy nap egyszer reggel adok nekik. Ami itt a kérdésem lenne, hogy mennyit kell adjak ezekből illetve ha veszek marha májat vagy mixet csinálok nekik akkor abból mennyit adjak? májból mondjuk 2x 3 cm-es darabot? az elég lehet?
Milyen gyümölcs mehet nekik még banánon és almán kívül? Dinnye esetleg?

Olvastam olyat is hogy annyit adj amennyit 2 perc alatt eltüntetnek az akiból. Ezt eddig így is csináltam, de úgy érzem még éhesek. Nem akarom őket koplaltatni.

Második kérdésem a vízcserével illetve költöztetett aki vízbeállításával kapcsolatos lenne.
Hoztunk velük kb 100 l vizet amivel beindítottuk itt az új helyén az akváriumot, nagyrészt viszont akvarista költöztető fiúk által csapvízzel lett feltöltve. Azt a tanácsot kaptam, hogy most 3- 4 hétig ne nyúljak a vizükhöz.
Tényleg ne? még aljzat porszívózni se kell? Már látok itt -ott halkakit kupacban. A víz szép tiszta nem zavaros.
további tanács az volt, hogy ha beállt mehet a 40-50%-os vízcsere 3 naponta.
Van Ro-m is, gondoltam, majd keverem. Egyenlőre erről is lebeszéltek, még nem kell, későbbiekben lehet majd.

Ph-t néztem az most 6,8, az úgy tudom nem rossz, de nem is a legjobb. Víztesztet még vennem kell komolyabbat. Melyiket érdemes, kinek mi vált be?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2019.07.01. 20:48
Gyakorlott nevelő

Javaslom, hogy alaposan olvasd el a "Kezdő diszkoszos ABC-je". Sok kérdés tisztább lesz!

2019.07.02. 12:50
Adminisztrátor

Szia Noi!

Javaslom, hogy indíts egy saját témát az akváriumodnak, abban meg tudunk beszélni minden egyéb, a halakkal, az akváriumokkal kapcsolatos mindenféle dolgot, itt inkább maradjunk az étrendre vonatkozó kérdésre. Csak a rend kedvéért...

Tehát... Azt javaslom, hogy ezt a sertés/marha/akármilyen máj kérdést felejtsd el és próbáld meg a halakat egy kicsit egészségesebb dolgokkal etetni. Ugyan a mindenféle szívek és májak régóta használatosak a diszkoszhalak etetésére, ezeknek igazából csak azért van létjogosultsága, mert relatíve olcsók és relatíve gyorsan lehet velük eladható méretűre nevelni a fiatal halakat. Hosszabb távon ennek viszont általában megjön a böjtje, már amennyiben a halak a hosszabb távot (azaz a lehetséges maximális életkorukat) megérik. Rengeteg protein van ugyan bennük, de pl. a zsír túlzottan sok és emészthetetlen számukra, amiből rövid és hosszú távon is sok gond tud eredni. Ha szeretnéd a továbbiakban is legalább valamilyen szinten fenntartani a húst tartalmazó étrendet, akkor javaslom a Zooschatz/ Tropicarry vagy még egy csomó más márkanév alatt futó diszkoszmixeket. Az Alap névre hallgatóban nincs melegvérű állat húsa, én ezt javaslom leginkább, de létezik pl. marhaszíves is, az sem rossz. Olyat, ami kimondottan színfokozós, ne vegyél meg se mixből, se tápból, mert az olcsóbbak mind ételfestékkel készülnek (még a Sera táp is), az pedig határozottan nem tesz jót a halak veséjének, májának, stb.
Etethetsz még fagyasztott artémiával, fehér szúnyoggal, ha a halak már nagyobbak, akkor mysisszel. Gyümölcsből gyakorlatilag BÁRMIT kipróbálhatsz, ami kellően édes és puha. Dinnye, barack, eper, szeder, málna... Bármi, ami eszedbe jut. Kísérletezz nyugodtan, nagy bajt nem tudsz vele elkövetni. A legrosszabb esetben nem eszik meg, arra az esetre meg ott a háló, ki lehet venni, amit meghagynak.

Én a tápoknak nem vagyok különösen híve, elvétve etetek csupán Sera Vipan lemezessel, azzal is csak akkor, ha rettenetesen lusta vagyok és nincs kedvem mást adni nekik. Ha az időbeosztásod miatt muszáj mondjuk automata etetőt használni, akkor ahhoz valami jobb granulátumot lehet használni, de a tápok főeleségként való használata kerülendő. Hacsak nem vagy hajlandó komolyabb összegeket kiadni a tényleg minőségi tápokért, de ezeket nem Sera-nak vagy Tetra-nak hívják. ;)

Naponta nyugodtan etethetsz két alkalommal, a reggeli és esti etetés príma koncepció. A halakat tömni (ahogy Fege kolléga írta itt anno, "kisámfázni" nem szabad), de azért az nem árt, ha a leggyengébbnek is jut ennivaló minden etetésnél.

Üdv,
StoneAge

ui.: Fagyasztott kaja iránti igényekkel keresd Luki tagtársat (Lukács Attila - a fészbúkon), tőle kedvező áron és jó minőségben (azaz nem ötször kiolvadva és visszafagyasztva) kapod meg a fent említett eleségeket.

2019.07.02. 23:00
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7