Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2019.09.22. 23:26

Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 Diszkoszok furcsa viselkedése 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

Hali!Ha követitek a fórum összes topikját tudjátok ,hogy végre nekem is meglettek a halak. Már több mint 1 hete nálam vannak ,jól is viselkedtek. Mikor betettem őket akkor ,még elég félénkek nyugtalanok voltak. De aztán szépen lassan hozzászoktak az új helyhez. Elkezdtek úszkálni megjött a színük is. De ma mintha most tettem volna be őket. Sarokban volt az egész csapat betömörülve és mikor odamentem ,hogy kaját adjak neki majd kiugrottak az akváriumból. Ha nem lett volna tető ki is ugranak. Legalább annyira megrémültem mint a halak. Nem értem mi történt. Eddig elvoltak ,úszkáltak ,nézelődtek teljesen normálisan viselkedtek. Még a kézből is ettek. Mi történhetett? Nem voltam a hétvégén ,így a víz csere kimaradt ,csak ma este tudok vizet cserélni. Ez ennyire befolyásolhatja a viselkedésüket egyik napról a másikra? Tegnap még semmi baj nem volt. Tanácstalan vagyok :?

2011.04.21. 12:38
Profil Honlap
Ivadék

Hali!

Sok minden lehet, stresszelhetnek az akiban található tárgyaktól, víztől is ha rossz minőségű, de az aksi környezetében lévő dolgoktól is, nálam szilveszterkor csináltak ilyet, utána napokig nem ettek mert petárdáztak durrogtattak a környéken és ezt is megérzik, nagyon érzékenyek, időjárásra és a holdfázisokra is, vízcsere és sera aquatan, bőven mérd rájuk(stresszoldó is) ez bejött nekem, meg Stonage ha jól követem az eseményeket napi kétszeres full vizcserét csinált rajtuk igen helyesen, az is lehet talán hogy hozzászoktak a full service-hez és igénylik.
Üdv:
discusteam

2011.04.21. 15:14
Gyakorlott nevelő

Én nem tudok sajnos napi 2X full cserét csinálni. Főleg nem díszben. Akkor cserélek rajtuk vizet aztán meglátom ,hogy reagálnak. Nem tudom mi lehet a kiváltó ok.

2011.04.21. 16:38
Profil Honlap
Kishal

Szia Dani: 1,5-2 hetes szűrésnél nem hagynék ki vízcserét, ilyentájt van nitritcsúcs. :) 2 hónap után már lehet lazázni kicsit, na nem sokat;)

Szerintem.

ákos

2011.04.21. 17:50
Gyakorlott nevelő

1 hónapja indult az akvárium.

2011.04.21. 18:08
Profil Honlap
Ivadék

Dani!
Néha úgy viselkedsz, mint egy kezdő guppi tartó... :-) Ilyenkor ne a számokkal foglalkozz, hanem cserélj annyi vizet, amennyit csak tudsz!!! Alapelv nálam, hogy mindig legyen előre elkészített cserevíz... tehát, ha ilyet tapasztalsz, azonnal vízcsere!
Nem akármilyen diszkoszaid vannak, itt már nem lehet kifogás, hogy nem tudok vizet cserélni, stb...

Nem bántásból írtam le ezeket, csak szeretném, ha neked is sikerélményed legyen, és szép nagyra neveld Nándi halait!

Üdv:
xPetya

2011.04.21. 19:18
Gyakorlott nevelő

Nem a számokkal akarok takarózni. Csak nem voltam itthon hétvégén. Kedden jöttem haza. Kaja megvolt nekik azt rá tudtam bízni másra,de a vízcserét nem. :( Mikor írtam cseréltem 30l vizet ennyi volt kéznél. Aztán majd jön most már a 100l-es csere . Reméljük visszatérnek a normál állapotba és nem paráznak be mindenen.

2011.04.21. 20:08
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Szevasz Dani

"Nem a számokkal akarok takarózni." Pedig lehetne! Rá kéne mérni a vizedre... :!: .

Üdv fege

2011.04.21. 21:54
Gyakorlott nevelő

De nincs mivel :cry:

2011.04.21. 22:12
Profil Honlap
Ivadék

Helló!
Nem tudom elhinni, hogy nincs pár száz forintod, hogy vegyél csepegtetős tesztet! Aki diszoszokat tart, az lehetne annyira felkészült, hogy legalább pH tesztje meg KH GH tesztje van otthon. Nehogy már ilyen filléres dolgokon múljon a halak élete.
Bocs a kirohanásomért, de idegileg tönkretesz, hogy hetek óta még nem voltál képes beszerezni teszteket.
Üdv: nero2

2011.04.21. 22:37
Gyakorlott nevelő

Tényleg elég érdekes, hogy akváriumra, halra, mindenfélére van pénzed,a minimálisan elvárható teszteket meg nem veszed meg.
Szerintem a keménység tesztek nem annyira fontosak, mint a pH meg a nitrit.
Ha nem vagy otthon, kisebb baj, ha nem kapnak enni, mint ha elmarad a vízcsere. Sőt, ha nincs vízcsere, inkább ne is kapjanak kaját, mert így kevésbé terhelődik a víz. Meg ugyebár a szülő, szomszéd, barát inkább többet ad enni, nehogy má' Danika halai lesoványodjanak...
Shrek

2011.04.21. 23:14
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Nem azért nem veszek filléres csepegtetős tesztet mert spórolok hanem mert nem kapok. Akartam venni ,de nem volt és nem is tudtak hozni azt mondták ,hogy hetek óta nincs a nagykerben.Az etetést anyámra bíztam elmondtam pontosan mennyit adjon neki. És mivel fagyasztott kaja így többet nem is tudott.

2011.04.22. 00:58
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

A "filléres csepegtetős" PH teszt sajnos hónapok óta hiánycikk. A drágább Német kapható, persze nem minden szakkereskedésben.
Elméletileg ennyi idő alatt, ekkora víznél, ilyen szűréssel, ennyi és ilyen méretű hal esetében nem szabadna a bomlástermékeknek káros szintre emelkednie. Ettől függetlenül javaslom nitrát(NO3) teszt beszerzését is, és a vized vele való mérését.
A mérési eredmények függvényében aztán pontosabban ellehet dönteni, hogy a továbbiakban mi legyen a teendő.

Figyelembe kell venni a helyi sajátosságokat, adottságokat amikor a vízcserék nagyságáról és sűrűségéről adunk tanácsot.

Szép, egészséges, jó kondíciójú halakat kaptál. Biztos vagyok benne, hogy a probléma hamarosan megoldódik.
Dani, türelem és kitartás. Ne kapkodj...

Üdv, Luki.

2011.04.22. 09:54
Gyakorlott nevelő

Tegnap csináltam egy 30l-es vízcserét(ennyi volt kéznél ,tiszta RO) . Ma már valamivel jobban érzik magukat ,de még mindig nem az igazi. Mindjárt meg lesz a 120-as csere. Aztán várom mi történik.

2011.04.22. 10:24
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Már nem hiánycikk Neptunos indikátor, csak a nagykerek leszarják, mert filléres tétel. Már kb egy hónapja van újra.
Az a röhej, hogy azért nem volt, mert nem lehet újabban azt a Wassermann csövet kapni, amire ráhúzták az "eddig töltsd" jelet,
egy majdnem permanens filccel. :mrgreen:
Shrek

2011.04.22. 17:52
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Igen-igen ma vettem is neptun tesztet ezzel mérve tudok is eredményt mondani. Víz csere előtt az akváriumban pH: 7.5 összkeménység: 22 karbonátkeménység: 8 . A cserevíz keménysége összkeménység: 13 karbonát keménység : 5 . A pH elég magasnak tűnik. Próbáljam csökkenteni vagy inkább ne próbálkozzak?

2011.04.22. 17:57
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Ja, a nitrát szint önmagában nem igazán mérvadó, a gond a nitrittel van.
Viszont, ha nem tudsz/akarsz elég vizet cserélni:Szat Clear Water .
És, má' most tudom, hogy többen felhördülnek, eretnekséget kiáltanak és máglyahalált követelnek, de Horn Péter professzor csak akkor cserél jelentősebb mennyiségű vizet a diszkoszain , mikor nevelek.
Egyébként Szat, jó biológiai szűrés (nagy blehó porlasztós szivacsszűrő) és HAVONTA!!! egyharmados-egynegyedes vízcsere. Szat regenerálás, oszt vissza.
Shrek

2011.04.22. 18:02
Profil Honlap
Adminisztrátor

Shrek írta a hsz.-t, de az alábbi válasz nem neki szól:

Havi 1/3-1/4 vízcsere SZAT-tal vagy anélkül szerintem csak pótcselekvés. Minden riszpekt Horn Profnak, de majd ha már valaki mindazt megcsinálta, amin ő már túl van, és annyi idős, és annyi gyakorlati tapasztalata van, és annyi egyéb más dologgal foglalkozik, de mégis minden áron diszkoszt akar tartani, akkor azt mondom, hogy van létjogosultsága a gyantás mókának, de egyébként szerintem nincs.

Dani,
Minek neked ozmó, ha az akváriumban 22-es összkeménységet mérsz? :lol: Ennyiből akár el se indítsd, csak a vizet pazarlod vele. Amúgy ilyen keménység mellett a 7.5-ös pH egyáltalán nem sok. Változtatni meg ne próbálj rajta, mert abból csak baj lesz.

Üdv,
StoneAge

2011.04.22. 18:31
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

StoneAge írta:

Dani,
Minek neked ozmó, ha az akváriumban 22-es összkeménységet mérsz? :lol: Ennyiből akár el se indítsd, csak a vizet pazarlod vele. Amúgy ilyen keménység mellett a 7.5-ös pH egyáltalán nem sok. Változtatni meg ne próbálj rajta, mert abból csak baj lesz.

Üdv,
StoneAge

Hát igen ,mikor mértem a keménységet 10 fölött már egyre kedvtelenebbül csepegtettem. A csere víz is 13-as pedig 2 órát megy az ozmó ami kb 60-70l víz és arra megy a sima vízből 30-40l kb. És még így is elúszik a keménység :cry: Nem tudom mit csináljak ez fölött az arány fölött már elég sok víz elmegy 1 cseréhez és akkor jön ,hogy vagy nagyon csúnyán néznek rám ,vagy kibasznak hallal vízzel ozmóval együtt. Nagyon szeretném azt látni ,hogy az akváriumban is 13-as összekeménység legyen. Csinálom a cseréket ilyen vízzel és remélhetőleg szép lassan lecsökken az akváriumban is a keménység. A szűrés meg ,hát megy ,azzal nem tudok többet tenni sajnos. 3 naponta 100-120l 70/30 víznél több nem fog menni és dísznél nehezebb is kivitelezni. Remélem nem utál senki ,hogy ilyen feltételekkel próbálok diszkoszt tartani ,ráadásul nem is akármilyet,de mit lehet tenni ,szeretem őket.

2011.04.22. 18:43
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

"a nitrát szint önmagában nem igazán mérvadó". Azért nem is elhanyagolható, főleg hosszútávon.
Az általad ajánlót "Szat Clear Water" terméket kifejezetten Nitrát szűrésre ajánlja a forgalmazó. ;) http://www.szat.hu/szuroanyagok.php

Lehet, hogy valami nem stimmel az osmo beállításával?

Üdv, Luki

2011.04.22. 18:48
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő