Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2019.09.23. 00:21

Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
 Mibe kerül... 
Szerző Üzenet
Kishal

Ámulva olvasom a fórumot,feltűnnek üstökösök és már is több tapasztalattal rendelkeznek mint pár öreg róka(olvasnak sok dolgot a neten)már csak azt kell eldönteni mi az abszolút hülyeség mi nem,na ehhez kellene beszerezni pár halat és jöhet a tapasztalás.

2013.03.15. 15:51
Gyakorlott nevelő

moonwalker írta:
Ámulva olvasom a fórumot,feltűnnek üstökösök és már is több tapasztalattal rendelkeznek mint pár öreg róka(olvasnak sok dolgot a neten)már csak azt kell eldönteni mi az abszolút hülyeség mi nem,na ehhez kellene beszerezni pár halat és jöhet a tapasztalás.

Ha ezt nekem szántad, nem tudom mivel váltottam ki. Annál egyértelműbben, hogy jeleztem, miszerint abszolút dilettáns kezdő vagyok, akinek csak sejtései vannak meg kérdései, nem fejezhettem volna ki jobban, hogy elismerem, nálam ezen a fórumon vélhetőleg mindenki csak többet tud, mint én, ezért is inkább kérdezek. Hogy ebből hogyan jött le neked, hogy "üstökös" lennék, aki tapasztaltabbnak tartja magát az öreg rókáknál, hát az számomra felfoghatatlan talány, de komolyan mondom.

Már ha nekem szántad, és persze ki másnak, hiszen én vagyok új ezen a fórumon és nem más. Eddig is igyekeztem nem okot adni, hogy belém kössenek és ezután is igyekszek, de látom minden igyekezetem ellenére sem sikerült ezt kivédenem. Kár. :-(

2013.03.15. 18:44
Gyakorlott nevelő

Helló Robi!
Nem kell mellre szívni! Van itt a fórumon pár ilyen bunkó, mint Moonwalker. Példul én is. :mrgreen: De tényleg, kicsit túl határozottan nyilatkozol arról, amiről nem tudsz sokat, eleget, semmit. A nem kívánt törlendő!
De ettől még van némi igaza. Ha tudsz venni tíz kiló homokot a TÜZÉP-en, tedd meg. Az (is) a baj ebben az országban, hogy mindenki más zsebében kotorászik. A boltoskodást meg lehet kipróbálni...

Luki! A parazita mentesség megtartása mitől nehéz, ha az akvárium és/vagy haloda nem átjáróház?
Valamit rosszul tudok a parazitákról? Az bizony könnyen lehet.

Shrek

2013.03.15. 23:12
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Shrek,

Nem azt írtam, hogy nehéz hanem azt, hogy "nem lesz egyszerű feladat". Tulajdonképpen amit írsz abban benne van. Vagyis az "átjáróház" amit kevesen tudnak megállni.

Üdv, Luki

2013.03.16. 13:36
Gyakorlott nevelő

shrek írta:
Helló Robi!
Nem kell mellre szívni! Van itt a fórumon pár ilyen bunkó, mint Moonwalker. Példul én is. :mrgreen: De tényleg, kicsit túl határozottan nyilatkozol arról, amiről nem tudsz sokat, eleget, semmit. A nem kívánt törlendő!

Shrek

Helló Shrek!

Kicsit visszaidéznék a vitatott megszólalásomból két mondatot:

"De ez tényleg csak egy abszolút dilettáns kezdő hozzáállása, sejtése, minden tapasztalat nélkül.
...de ehhez sem tudok konkrétabban hozzászólni, mint hogy "úgy hallottam".

Melyik ezek közül az, amelyik túl határozott, vagy hiányzik belőle a kellő alázat?

Hacsak nem valami másra gondolsz. Egyikőtöket sem állt szándékomban kioktatni, csak pusztán leírtam, miért nem mernék vadat venni, mert bár nagyon tetszenek, de félek tőle, hogy ez nekem még túl nagy feladat lenne. És ezt Luki meg is erősítette. A te halaidat is dicsértem, ha visszaolvasol, és megmondom őszintén, hogy igyekszek tanulni, de nem egyszerű feladat. Hacsak azt nézem, hogy épp a te Heckel-cross-os példáid mondtak azon nyomban ellent Luki tapasztalatainak, és akkor én nem vitázok egyikőtökkel sem, csak nem tudom, hogy kire hallgassak, mert, mint mindenütt az életben, itt is van pro-és kontra, és ugyan mi alapján döntsem el, mi az igazság? Az alapján a K.I.-től kettőből megmaradt egy szem példányon szerzett tapasztalat alapján, amit eddig sikerült életben tartanom? Hát ezt én is elismerem, hogy nem nagy kunszt. Öt hónapja van nálam a jószág, ennyi. Sokat olvasok, de nagyon sok ellentmondó véleményt is látok. Össze vagyok zavarodva, ez van. :?

Üdv: Robi

2013.03.16. 15:14
Adminisztrátor

Sziasztok!

Most nincs nagyon időm írni, de két dolgot szeretnék megjegyezni.:

1. Moonwalkernek nagyon nincs igaza és ilyen hozzászólások miatt teljesen felesleges is koptatni a billentyűzetet, a fórum nem a másik fórumozó rendre utasítására való.

2. A diszkoszhaltartás sikere vagy sikertelensége maximálisan fejben dől el. Moonwalkernek ebben viszont (nem itt, hanem valahol egy másik hozzászólásában) teljesen igaza van. Nem arról szól a dolog ugyanis, hogy milyen hallal kezd az ember, ő például rögtön kapásból vett egy csapat vad Heckelt és "érdekes módon" nem tette el őket láb alól. Simán csak megértett, tudomásul vett és betartott néhány szabályt, a többi meg ment magától.

2+1. Robi: a fórumon totális pszicho- és szociopatának tűnő figurák is totálisan jó arcok a való világban. Ha nem vagy mimóza, majd megszokod. :)

Üdv,
StoneAge

2013.03.16. 16:43
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Robi,
Nem érzem , hogy ellent mondott volna Shrek. Hiába cross, az már nem vad hal. Nekem is van néhány crossom de az már egy más kategória.

StonAge,
Sajnos nem sok hiányzott ahhoz, hogy eltegye őket láb alól mert első körben olyanoktól kapott tanácsokat akik még csak fotón láttak vad diszkoszt. Amikor élesedet a gond akkor beszélt velem ... ;) :)
A folytatás pedig már igazán gyönyörködtető volt.

Üdv, Luki

2013.03.16. 17:41
Gyakorlott nevelő

StoneAge írta:
Sziasztok!

Most nincs nagyon időm írni, de két dolgot szeretnék megjegyezni.:

1. Moonwalkernek nagyon nincs igaza és ilyen hozzászólások miatt teljesen felesleges is koptatni a billentyűzetet, a fórum nem a másik fórumozó rendre utasítására való.

2. A diszkoszhaltartás sikere vagy sikertelensége maximálisan fejben dől el. Moonwalkernek ebben viszont (nem itt, hanem valahol egy másik hozzászólásában) teljesen igaza van. Nem arról szól a dolog ugyanis, hogy milyen hallal kezd az ember, ő például rögtön kapásból vett egy csapat vad Heckelt és "érdekes módon" nem tette el őket láb alól. Simán csak megértett, tudomásul vett és betartott néhány szabályt, a többi meg ment magától.

2+1. Robi: a fórumon totális pszicho- és szociopatának tűnő figurák is totálisan jó arcok a való világban. Ha nem vagy mimóza, majd megszokod. :)

Üdv,
StoneAge

Igazad van StoneAge. Örülök, hogy írtál!

Ha valamivel megbántottalak volna Shrek, bocsi, esküszöm nem állt szándékomban. Én az ÁTLAGKERESKEDÉSEKRŐL beszéltem, és nem hinném, hogy a tiéd ebbe a kategóriába tartozna.

Ennyi, és most egy ideig befogom a pofámat,

Robi

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Robi 2013.03.26. 21:06-kor.

2013.03.16. 18:12
Ivadék

Robi!

Ha bele akarnak kötni valamibe, valakibe, akkor belekötnek. És általában akarnak. :)

GemI

2013.03.16. 21:18
Adminisztrátor

Robi írta:
Ennyi, és most egy ideig befogom a pofámat,

Robi

Be ne fogd! Az én dolgom lenne az, hogy befogjam azét, aki nem úgy nyilatkozik, ahogy a hely szelleme azt megkívánná. Rákérdezni arra, amiről olvastál egyáltalán nem bűn, csak ezt a tényt néhány embernek nehezére esik nem okoskodásként interpretálni.

Shrek nem átlag kereskedő, de ha "életben akar maradni", akkor a piac szabályaihoz valamilyen szinten neki is alkalmazkodnia kell. Ezt lehet kulturáltan csinálni és arcátlanul, ő az előbbi módon üzletelők egyébként népes táborát erősíti. Ami pedig furcsa lehet, de mégis igaz: nem az a nagy tróger, aki valamit nagyon drágán árul, hanem az, aki nagyon olcsón. Tudok olyan kereskedőt, aki bemegy a nagykerbe, bevásárol, majd nagykerár +10%-ért árulja pl. a halat. Mert megteheti. Azért teheti meg, mert nem a kereskedéséből él, hanem egész másból. Ez a fajta "üzleti viselkedés" csak arra jó, hogy mindenki más menjen lehetőleg tönkre (dögöljön meg a szomszéd tehene, gyereke, macskája, égjen ki a fű az udvarában, pálljon ki a lába ujja köze és amit el tudsz képzelni), kereskedőként megélni belőle nem lehet. Sem színvonalat fenntartani sem semmit. Csak ugye nálunk, szegény nyomorultaknál az a berögződött nézőpont, hogy ha valaki valaminek megkéri az árát, akkor az "rajtunk akar meggazdagodni". Igen. És? A világ így működik. Te is tudsz ingyen zongorázni, nem? ;)
A halárak úgy működnek általában (legyen szó mondjuk egy neonhalról), hogy import ár x 2 = nagyker ár x 2 = kisker ár. Ez igaz Kaposváron meg Csajágaröcsögén meg a hasonló helyeken, ahol pl. egy üzlet bérleti díja, vagy adj' isten egy alkalmazott fizetése töredéke annak, amit a pesti plázában fizet egy bolt tulajdonosa. Majd ha nem mindenki a kis fillérjeinek megszexuálásával lenne kénytelen foglalatoskodni, hanem a hobbira költött pénz "hobbiból költött pénz" is lenne egyben, akkor egészen máshogy működnének a dolgok.
Összecimboráltam itt kint egy nem kicsi díszhalbolt tulajával, aki azt mondta, hogy a minimum, amit egy beszerzési árra tesz, az 400%, de inkább a 6-700% a reális. Ehhez képest a halak fogynak, a bliszteres szúnyog (100g=1000Ft) fogy és valahogy az alkalmazottnak is sikerül azt a havi nettó 1500€-t kifizetni, ami itt ugye egy szar bérnek felel meg.
Hosszasan lehetne ezeken a dolgokon elmélkedni, de a végeredmény mindig ugyanaz.: nem csak zsebben, de fejben is le vagyunk maradva a nyugathoz képest. Nem kicsit, nagyon. Hadd ne hozzak eklatáns példát napjainkból...

Üdv,
StoneAge

2013.03.16. 23:15
Profil Honlap
Növendék

Sziasztok!
Aki kicsit is jártas a közgazdaságban az biztosan hallott a 'Marshall-keresztről' , és az ehez kapcsolódó 'kereslet-kínálat' törvényről. Aki erről nem vesz tudomást annak vagy nagyon sok tartaléka van vagy nincs semmi (a fejében...).
Sokan úgy gondolják hogy ők diktálnak... Hát nem!
Amíg Magyarországon ennyi a bérezés, addig itt kár (fizetőképes)keresletről beszélni.
Üdv!

2013.03.17. 11:34
Ivadék

Nyugi Robi!Shrek nem olyan otromba mint amilyennek elsőre tűnik.Én is megkaptam a magamét,de rám fért mert különben a macska ette volna pár halamat.De Shrek nagyon segítőkész,sok dologhoz ért,és igazán aranyos pasas,ha meg ismered kicsit jobban.

2013.03.17. 15:39
Gyakorlott nevelő

Megpróbálom újrakezdeni:
Nem tartok senkit sem otrombának, sem Shreket, sem Danit, sem Lukit, sem StoneAget, de még Moonwalkert sem :-)

Tényszerűen próbálok fogalmazni: senki emberfiát konkrétan nem állt szándékomban megcélozni, megbántani, érdekeit sértő megfogalmazásokat közzétenni. Shrek, téged sem akartalak személyesen megbántani, megjegyzéseim a hazai átlagkereskedésekben uralkodó átlagszemléletre vonatkoztak. Eszem ágába sem jutott, hogy valamiképp ezt magadra veheted, mert ugyan nem ismerlek, de láttam képeket a halaidról és - önmagamat ismételve - nagyon tetszenek, gratulálok hozzájuk.

Alaphozzáállásom lényege, hogy még mindig nagyon örülök, hogy itt lehetek a tapasztalt diszkoszosok táborában és igyekszek mindenkitől tanulni. Ha bárkit véletlenül megbántottam volna, azt akaratlanul, véletlenül, mondjuk úgy, hogy hülyeségből tettem, mert lehet, hogy túl sokat jártatom a szám és többet kéne inkább csöndben olvasnom.

Azzal a szándékkal vagyok itt, hogy megismerjek embereket, talán remélhetőleg barátokat is szerezzek, beleértve mindazokat, akikkel eddig vitába szálltam és esetleg úgy tűnt, mintha bántó szándékkal tettem volna, pedig nem. Úgyhogy kedves Dani, Shrek, Moonwalker, Luki, meg ha valakit kifelejtettem volna: ha kicsit rosszul indítottam volna, én kérek elnézést, remélem, nincs akadálya, hogy a későbbiekben barátok is lehessünk.

Magyarul: részemről nincs harag, és az a kérdésem, hogy részetekről van-e, vagyis inkább kérem, hogy ne legyen!

A későbbi reménybeli baráti kapcsolatok kialakítása reményében:

Üdv mindenkinek.

Robi

2013.03.17. 16:00
Ivadék

Robi!

Hidd el, felesleges mentegetőznöd, nem írtál te semmi bántót. Egyszer már jól megfogalmaztad a félreértés okát.

Üdv,
GemI

2013.03.17. 16:27
Kishal

Szia Robi!

Csak megírom én is most már , hogy az égvilágon semmi probléma nem volt az eddigi megnyilvánulásaiddal!
Sőt, nekem kifejezetten szimpatikusak voltak. Lehet kicsit naívak. Pont olyanok mint mindenki másé lenne aki mostanában kezd diszkoszokat tartani, s beilleszkedni egy új közegbe.
Szóval üdv a fórumon és sok további hozzászólást kívánok neked!

Üdv: Vinare ( Robi) :)

2013.03.17. 20:06
Adminisztrátor

Támogatólag támogatom a támogatók támogatását.
Én is.

Üdv,
StoneAge

2013.03.17. 23:24
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Ok, ezennel egy virtuális pacsi mindenkinek! :-)

Üdv:

Robi

2013.03.20. 13:55
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 97 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5