Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2019.09.23. 00:13

Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 halvásárlás 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

Szia Shrek,
Növendékekhez is betennéd ezt a talajt? (6-8x etetés) Bár nem tudom, hogy milyen a zúzott bazalt, én 1-2 cm-es köveket láttam eddig. Ha olyan apróra zúzott, mint a durva kvarchomok, akkor szerintem is kiváló.
üdv.
czinko
Később:
Ugyanezzel a lendülettel ajánlhatnám azt is, hogy csak 3-4 hetente cseréljük a vizet a diszkoszainkon, mert bár nem túl dícséretes, de bizony a dekorban ilyen is előfordul nálam.
SOHA nem javasolnám, hanem a Nándi túbiztosított vízcseréjét látom jónak a kezdők esetében. A tartási hibák kizárásával kell kezdődnie a biztonságos tartásnak.
Van-e 1 évnél régebben diszkoszozó kolléga, akinél zúzott bazalt a növendékek aljzata?

2009.05.01. 00:39
Adminisztrátor

Én jelentkezek!
Októberben lesz 2 éve hogy a bazalt meg a koszok együtt vannak. Takarítási gondom sincs vele és igenis tartom azon véleményemet, hogy a sötét talaj jobb a diszkoszoknak....

2009.05.01. 09:19
Gyakorlott nevelő

Helló!
Nem kell orthodoxnak lenni. A tenyésztés, tenyészállat nevelés és a díszakvárium két teljesen külön téma.
Itt sokszor összemosódik a kettő.
Én is bazalt-fun vagyok. Meggyőződésem, hogy az őskőzetek teljes vegyi passzivitásuk miatt a legalkalmasabbak talajnak. A világos talaj meg, kb. annyira természetes az akváriumban, mint Gyepi mester alsó világítása. :twisted: A halnak az a normális, hogy fölül van világos, alul meg setét. És hiába írja tán Stone, hogy az eredeti élőhelyükön világos homok az aljzat, azokban a vizekben azt már a halak sötétnek látják.
Mondjuk, a boltban mi is szívunk a bazalt tisztításával, de azok az akváriumok cseppet sűrűbben vannak telepíve, mint egy diszkoszos teknő és mi etetünk is, /a feleségem meg főleg/ nem úgy, mint sok más boltban.A diszkoszok alatt viszont ott nincs semmilyen talaj.
Összefoglalva: Véleményem szerint, egy megfelelő méretű / qrv@ nagy/, optimálisan telepített, jól megválasztott egyéb halakkal is benépesített, növényeket is tartalmazó!!!, jó szűrésű /brutál + biológiai/ akváriumban az apró szemű bazalt ideális választás. Nem kell savazni, nem keveredik fel. Az meg gondolom nem lehet vita téma, hogy sötét talaj felett jobban érvényesülnek a halak.
Számomra nyomasztó, mikor egy ún. díszakváriumban sivatagban laknak a halak.
Egy díszakváriumban nem kell naponta 50% vizet cserélni, ha jól van népesítve, a diszkosz is, meg a növény is vidáman megél. Az biztos, hogy itt nem nőnek 25 centisre a halak. Nnnna és akkor mi van?
A tenyész- meg profi nevelő akváriumban meg aztán igazán felesleges a homok vs bazalt vita.
Mint ahogy a talaj is.
Shrek

2009.05.01. 09:52
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Nálam az nem a aksi a dísz, hanem benne a halak, és mivel úgy gondoltam, azok legyenek minél szebbek és nagyobbak, így kitakarítottam alóluk minden homokot . A sötét bazalt tényleg szép, és a Shrek által is említett őskőzet mivolta végett gondot nem okozhat, de én ha nem homokon tartottam halat, hanem bazalton - apró osztályozott gyöngykavicson, ilyesmin, mindig toltam bele maláj tornyost, akkor fixen nem rohad bele a hal. Persze van, aki el nem bírja viselni a csigák látványát az akváriumban, de ezek nappal ugye a talajban vannak, éjjel meg, amikor feljönnek, tessék szíveskedni alukálni ;-)

Békeee

2009.05.01. 10:08
Gyakorlott nevelő

Sziasztok!

A csiga jó dolog. Csak sajna az első kopféreg irtásnál viszlát nekik.
Én sajnálnám őket kinyirni ezért maradt az ajzat porszívózás.

ÜDV B:B

2009.05.01. 10:16
Gyakorlott nevelő

Hát igen, valamit valamiért. Bár én a csigák mellett is havonta 1* alaposan átforgattam a porszívóval az aljzatot. Kezelés idejére mondjuk át lehet a menteni kívánt csigaállományt másik aksiba, aztán a végével meg mehetnek vissza. Kinek a pap, kinek a papné, nekem spec. a lánya.. Lényeg én csupasz üvegen tartom a diszkoszokat, de egy nagy díszakvárium esetében szerintem gondolkodóba esnék.

2009.05.01. 10:23
Adminisztrátor

shrek írta:
A világos talaj meg, kb. annyira természetes az akváriumban, mint Gyepi mester alsó világítása. :twisted: A halnak az a normális, hogy fölül van világos, alul meg setét. És hiába írja tán Stone, hogy az eredeti élőhelyükön világos homok az aljzat, azokban a vizekben azt már a halak sötétnek látják.

Hello Shrek,

Érdekelne, hogy mitől látják sötétnek a vad diszkoszok a fehér homokot. Pláne, mivel az idejük egy jelentős részét pofával a homokban töltik, tehát nem is több méteres "sötét" vízfalon át.

Próbáltam én is a bazaltot és nekem nagyon nem jött be. Meg a halaknak se. Lehet, hogy optikailag esetleg rendben van, de több komoly előnyét nem látom. Hátránya viszont sokkal több van. Az pedig, hogy a vízértéket nem változtatja nagyon gyenge érv a használata mellett, ismerve pl. a homokkal szembeni hátrányait.

Üdv,
StoneAge

2009.05.01. 12:04
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

StoneAge írta:

Hello Shrek,
Érdekelne, hogy mitől látják sötétnek a vad diszkoszok a fehér homokot. Pláne, mivel az idejük egy jelentős részét pofával a homokban töltik, tehát nem is több méteres "sötét" vízfalon át.

Merthogy a több méteres sötét vízfal alatt sötét van, tehát nem látja a "világos" homokot,
feltéve,de nem megengedve, hogy minden diszkosz biotópban fehér homok van.[
StoneAge írta:
Az pedig, hogy a vízértéket nem változtatja nagyon gyenge érv a használata mellett, ismerve pl. a homokkal szembeni hátrányait.

Számomra az, hogy nem változtatja a vízértékeket számomra nem gyenge érv, én meg nem ismerem pl a homokkal szembeni hátrányait.
Te Stone!
Nincs Neked homokbányád? ;)
Shrek

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shrek 2010.04.29. 09:01-kor.

2009.05.01. 13:40
Profil Honlap
Adminisztrátor

Ok. Nem gyenge érv. De változatlanul kb. az egyetlen elfogadható.
Homokbányám nincs, de ha lenne se mennék vele sokra, mert markológépem sincs. :D

SA

2009.05.01. 19:20
Profil Honlap
Növendék

Azzal egyet tudok érteni, hogy a természetes élőhelyükön valószínűleg sokkal sötétebbnek tűnik a homok, mint nálunk a megvilágított akváriumban, de azt ne felejtsük el, hogy nagyrészt a homokból szedegetik össze a kaját, fújkálva a homokot, ami a bazaltnál elég nehéz.

2009.05.01. 23:20
Profil Honlap
Ikra

Köszi Czinka!!!!!!!!!!
Mostmár tiszta!
Sztem ezt a szivacsos módszert fogom követni + a talaj egy részének cseréje (ahol nincs növény ültetve)+ a növényeket megpróbálom széjelebb ültetni hogy jobban hozzáférjek takarítani.
Később pedig teljes talaj csere + külső szűrő.

2009.05.02. 09:30
Adminisztrátor

Ferike írta:
...Később pedig teljes talaj csere + külső szűrő.

Ferike!

Nem később, előbb! Csak a komolyabb pénzpazarlás megakadályozására.

Üdv,
StoneAge

2009.05.02. 11:11
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Szia Ferike,
Mint azt mondtam, a melót nem úszod meg, és az előző hozzászólások is ezt erősítik.
Idézet:
Homok témában keresd Blackbass kollégát, szerintem nem fog többe kerülni egy tábla csokinál.
Ja, én növényesítenék a helyedben, de kizárólag edénybe ültetve, fára kötözve.

A növény jó a diszkosznak, de ha beülteted, akkor nem tudsz takarítani.

Ezek tapasztalatok, de ha Te szeretnél új, más dolgokat megtapasztalni, akkor hajrá, csináld a magad elgondolása szerint. Sokkal egészségesebb a teljes talajcsere, mint a növények körüli bazaltszigetekben lévő trutyi befedése homokkal. Itt már nem áramlik a víz szabadon, és szépen beindul a mulm rothadása a homok alatt. Te tudod!?
Üdv.
czinko

2009.05.02. 12:33
Ivadék

Sziasztok!
Nekem volt bazaltzúzalék a növényes díszaksiban. Nagyon jól néztek ki mind a vörös orrú pontylazacok, mind pedig a vörös neonok. És a diszkoszok színei is jól érvényesültek.
De néhány hónapja elhatároztam magamat, hogy "arculatot váltok" és csurgói fehér gríz nagyságú kavicsot tettem be.
Hiába tisztítottam rendszeresen a bazaltot, most derült csak ki igazán, hogy milyen iszap volt közötte. Ezek után nem javasolnám senkinek sem a nagyszemű kavics alkalmazását, legyen az bazalt, vagy bármi más.
Inkább most kellene kidobni a feketét mint később kirostálgatni. Az már kemény meló lesz.
Üdv: nero2

2009.05.02. 21:08
Ikra

Mostmár meggyőztetek.
Kifogom cserélni az egész talajt.Igazából nem a melóval van gon mert szivesen foglakozok vele,csak a bazlt sem került kevésbe + a homoksem fog kevésbe kerülni. :( (Csepelhez egy kicsit messze van Debrecen sajna)
Ja és mit kéne csinálni a sok szép növényeimmel?Mert azok most ugye elvannak ültetve.
Tegyem bele cserépbe őket?
Vagy hogy mutatna majd jól az aksimban?
Van valami ötletetek?
Ja és Czinka!
Küldenél mégis majd valami fotót a szivacsról? :D
Köszönöm!!

2009.05.03. 20:13
Ikra

Egyébként tényleg rengeteg trutyi összegyülik ebbe a bazaltban.
Ez tényleg elég gáz!

2009.05.03. 20:14
Adminisztrátor

Úgy látom, hogy a szivacsszűrős kérdés kezd önálló életet élni, ráadásul Viktória -frissen regisztrált szemünk fénye :mrgreen: - is pont ilyen kérdéseket feszegetett, tehát a megfelelő helyen generálok hozzá egy témát.
SA

2009.05.03. 20:36
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Ferike még mindig nyugodt szívvel merem ajánlani Neked is a Baumax-os térkőhomokot, 25 kg max 400 ft lehet, Csepelen meg eleve van Baumax asszem.. a fórum valamely topicjában már beszéltünk róla bővebben is.

Itt: http://www.ro-bolt.info/forum/viewtopic.php?f=23&t=183

Békeee

2009.05.03. 21:49
Ikra

Köszi Viasz!
Valmelyik nap mekk Debrecenbe és szét is nézek a Baumaxba + Tüzépen.
Hátha van többféle szinben kvarchomok,vagy ilyesmi.
Mert a standard szin az túl egyszerü barnának néz ki.
De ez tényleg jó ötlet.
Ez megoldaná az anyagi gondomat.

2009.05.04. 21:37
Gyakorlott nevelő

Csak egyszínű van!Miért lenne kék is? :)

2009.05.04. 22:50
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő