Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2019.09.22. 23:24

Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Néhány szó a vízcserékről 
Szerző Üzenet
Ivadék

Bocs. Olvastam előtte különböző témákban és rosszul emlékeztem.

2010.05.01. 17:10
Gyakorlott nevelő

Trewa mester!
Kifejthetnéd bővebben a vízcseréről mi a véleményed.
A félreértések elkerülése végett!A bömös topikját kímélve itt tenném fel a kérdést!
Üdv:Laci

2010.05.05. 20:54
Gyakorlott nevelő

;)

2010.05.05. 20:56
Gyakorlott nevelő

Kedves trewa!
Kicsit felkészülhetnél a lágy vízkémiából,ezután bátran vitatkozhatunk a vízcseréről!
Üdv:Laci

2010.05.07. 21:43
Gyakorlott nevelő

Helló Trewa!
Nem szeretnék idegen tollakkal ékeskedni, de, ha elkerülte a figyelmedet:http://www.youtube.com/watch?v=YWMnPZKJWaE
Persze, lehet, hogy ők sem értenek hozzá... ;)
Shrek

2010.05.07. 22:35
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Jé estét fórumozók

Nálam akvárium :500 liter szűrőm kb 200 liter , hal 150 db, napi csere 600 liter .
Halak 5 hónapos korukra kb 8-10 cm .

Csere vagy nem , mindenkinek szive joga

Üdv fege

2010.05.07. 23:01
Ivadék

Már kifejtettem,csak ez elkerülte az illetékes figyelmét.Ő csak a besértődésre koncentrált.Na mindegy.Egy szóval sem írtam,h nem kell vízcsere,azt írtam,h a napi 40 % felesleges.Ennyi.

2010.05.08. 22:05
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Hy

Mivel a vízcseréknél fordul elő a dolog ezért gondolom jó helyre írok.
Szóval az esti mulmozás-vízcsere után a halaim rettentően meg vannak ijedve,hiába mozgatom nagyon óvatosan a porszívot
szegénykék egy órára elvesztik a színüket-kifehérednek. Ez történik mindenkinél a halakkal a takarításkor vagy csak én csinálok valamit
rosszul?
Moles Feri

2010.07.22. 23:12
Gyakorlott nevelő

Hali,
Sajnos valami nem stimmel az aksidban. Nálam is előfordult időnként, hogy a halak nem élvezték a vízcserét, de azt akkor sem tudtam pontosan, hogy miért, most meg már főleg nem tudom.
Egy pár hónapja beállt aksinál az a normális jelenség, ha a halak felismerik a vízcsere mechanizmusát, és még csak a takarítást kezded, de már tudják, hogy valami jó dolog jön, és annak megfelelően is viselkednek. A növendékek nálam kifejezetten szerettek lubickolni a befolyó vízben. A kirakott párok pedig a szarleszívó cső láttán is már kezdtek ívást "imitálni". Kialakulhat bennük egy "hibás" reflex, ha huzamosabb ideig csak kellemetlen élmény számukra a vízcsere. Az a gáz, hogy ez a rossz beidegződés megtévesztő lehet a gazdik számára, mert hiába adsz nekik már egy jó ideje jó minőségű cserevizet, ők csak tartják magukat a vízcseréhez kötődő szokásukhoz.
Szóval lehetséges, hogy el kell telnie jópár vízcserének (kellemes vízből) ahhoz, hogy visszanyerd a "bizalmukat"
Üdv.
czinko

2010.07.23. 04:14
Növendék

Szia Moles74!

Én csak saját tapasztalataimat tudom leírni. Amikor a már több éve beállt aksiba új diszkoszokat vettem az első néhány vízcserénél a sarokba behúzódtak és elfeketedtek. Aztán néhány vízcsere után rájöttek, hogy nincs semmi félni valójuk és szépen lassan megnyugodtak. Ma már ott tartunk, hogy a leszívó csővel néha arrébb kell löknöm őket, mert a rájákkal azon versenyeznek ki az aki a felkeveredett homokból ki tud guberálni valami finomat.
Így visszatekintve nekem az segített a dolgon, hogy vízcserét mindig egy a szokásosnál kisebb etetés után végzek, így a halak éhesek maradnak de jól fel vannak spannolva és fel alá cirkálnak élelemért kutatva.
Egy próbát lehet nálad is megérne. Mondjuk amikor nekem is gondom volt ebből az elején én is segítséget kértem és azt ajánlották, hogy jól lakassam be a halakat és utána nem sok minden érdekli majd őket, de nekem ez nem jött be. Ha innen nézzük akkor marad a kísérletezés.

üdv

Aquanauta

2010.07.23. 10:15
Adminisztrátor

Moles,

Kérdés az is, hogy jó-e az a cserevíz és nem attól tartanak-e inkább, hogy megint kapnak abból a löttyből a nyakukba, amit te jó és friss víznek gondolsz.
Hogyan készíted elő a cserevizet?

Üdv,
StoneAge

2010.07.23. 11:06
Profil Honlap
Gyakorlott nevelő

Szia Czinko,Aquanauta

Igen, sajnos biztos hogy valaminagy gáz van, mivel mindegyik diszkoszomnak elég gyors ütemben kezdett el mozogni a szája-kopoltyúja,
ráadásul az egyik oldali kopoltyúfedelük mintha le van "ragadva" ,nem emelkedik-süllyed. Talán egyszerre túl sok mindent
csináltam pár napon belül:szűrőtakarítás,tőzegelés,fénycsőcsere és mivel láttam néha-néha vakarózni őket,raktam az aki vízbe 3gr/l sót és a csere vízbe is ennyiket.
Hozzá kell tennem,sajnos még nincs meg az ozmóm és talán ezért nem élvezik a vízcserét. Mondjuk a tenyésztő akitől vettem a halakat azt
mondta:ezek csapvizes halak, nem kell ozmó,egyébként pedig itt kőbányán nagyon jó a víz. Gondolom ez a csapvízhez szoktatás kb. olyasmi lehet mintha
engem kiképeznének arra, hogyan éljek át egy szkafander nélküli űrsétát:túlélném de biztos nem érezném magam jól...

Aquanauta,köszönöm hogy megosztottad a tapasztalatod,kipróbálom hogy a vízcsere elött adok nekik egy keveset enni,hátha kialakul bennük egy pozitív visszacsatolás és nem ilyednek meg a porszívó csövétől. Még valami,valamelyik nap megnéztem a halaidról készített videót és csak ámultam milyen gyönyörű GGL halaid voltak!
Moles

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára moles74 2010.07.26. 16:31-kor.

2010.07.24. 03:15
Gyakorlott nevelő

StoneAge írta:
Moles,

Kérdés az is, hogy jó-e az a cserevíz és nem attól tartanak-e inkább, hogy megint kapnak abból a löttyből a nyakukba, amit te jó és friss víznek gondolsz.
Hogyan készíted elő a cserevizet?

Üdv,
StoneAge

Szia SA

Hagyom állni a vizet 24 órán keresztül,aquatant teszek a vízhez és ha kell felmelegítem a kellő hőfokra.
Moles

2010.07.24. 03:17
Gyakorlott nevelő

Nem tudom mit baszhattam el,de(remélem) sikerült helyrehoznom.
Szóval tegnap cseréltem 2x20% vizet, ettől két halamnak visszaállt a "légzése" normálisra, majd késő este a harmadiknak is.
A negyedik hal reggel még nem akart enni, de figyeltem őt két órán keresztül és azt láttam hogy az aljzatról el kezdi csipegetni amit a többiek
meghagytak.Kb. egy órája már neki is normális ütemben, szinkronban mozog mindkét oldali a kopoltyúja . -Szegényeknek valamivel próbára tettem a tűrőképességüket.

2010.07.24. 17:18
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2