Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2019.09.22. 23:39

Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
 Mit nevezünk tenyésztésnek? 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Sziasztok!

Pár hozzászólásban erre-arra utaltam arra, hogy véleményem szerint mit takar a tenyésztés fogalma. Most, hogy itthon dekkolok, alkalmam nyílott böngészni kicsit a youtube-ot és azt hiszem, hogy kb. megtaláltam a választ:

Honnan indult a sztori? 4(!!!) db halból. És mi lett belőle? :geek:
Szakvélemény?

Üdv,
StoneAge

2013.01.27. 20:11
Profil Honlap
Kishal

Fantasztikus!
Én , erre a videóra már régebben rátaláltam. Akkor is lenyűgözött, s most is.
Csodálatos munka.Kétségtelenül tiszta, követhető , tökéletesen átlátható. Írigylésre méltó.

Robi

2013.01.27. 21:18
Gyakorlott nevelő

Állam leesett. Most keresgélem. És nemmellesleg, mekkora nagy blehó halak.

2013.01.27. 23:13
Profil Honlap
Növendék

Halihó!
Nagyon szépek!Korrektül le van vezetve!
Két megjegyzésem lenne:
-mennyit számít a jól megválasztott vad halakkal történő vérfrissítés!
- úgy tűnik megdőlni látszik a 'pirosat kékkel ne!' elmélet...
Üdv

2013.01.28. 01:33
Növendék

Sziasztok!
Jónéhányszor tettem kisérletet arra, hogyan lehetne a diszkoszok genetikájáról, tenyésztéséről (a szó 'legszakmaibb' értelmében) párbeszédet kezdeni. Sajnos nem sok sikerrel. :cry: De nem adom fel! :twisted:
Mivel diszkoszhalakról nem sok értékelhető infót találtam, azon morfondíroztam hogy milyen állattal lehetne összehasonlítani a tenyésztését... Kézenfekvő lenne egy másik halfaj, de sajnos itt is nagyon gyenge a publikált és bizonyított lehetőség. (Ha bárki cáfolni tud, tegye közzé engem is érdekel!)
A (sajnos, csak) tanulmányaimat alapul véve talán a baromfitenyésztésí eljárások azok amik szerintem a legjobban alkalmazhatók lehetnének a (diszkosz-)haltenyésztésben. Természetesen nem zárok ki más állatfajoknál jól müködő tenyésztésí módszereket sem. Keresgéltem a neten szakmai fórumokon és találtam egy jó kis cikket, amit esetlegesen alapjaiban érdemes lenne megfontolni, tanulmányozni. Szerintem érdemes végig olvasni még olyanoknak is akik tanulják, tanulták, 'csinálják' a szakmát. Az egész cikket, nem csak ezt a fejezetet.
Jó olvasgatást, elmélkedést. Üdv! Szuszu

http://sky-steeds-postagalamb.hupont.hu ... zo-helyett

2013.01.31. 13:06
Kishal

Szia szuszu!
2003-óta tenyésztek postagalambokat, voltak érdekes keresztezéseim amelyek utódai rossz küllemű, azonban fantasztikus vitalitással és röpsebességgel rendelkeztek. A szín a másik.... Vannak könyveim, újságaim, ha érdekelnek akkor kölcsön tudom őket adni.
Sajnos amióta Pesten lakom azóta nem versenyzek és csak vérvonal fenntartásból tenyésztek.

üdv, Máté

2013.01.31. 19:43
Kishal

Ja és az én értelmezésemben a tenyésztés, a kiszemelt hím és a kiszemelt nőstény (galamboknál tojó) eredményes párosítása. Nem szabadon aki-akivel akar kettyint, hanem tudatosan, célirányosan. Postagalamboknál nagyon szigorú Standard van. 95%-ban a magyar 10 leszebb Standard galamb, nem a legeredményesebb (gyorsaság alapján) egyedekből áll. Egyébként postagalamb tenyésztésben is a Németek, Hollandok és Belgák viszik a prímet.

üdv, Máté

2013.02.01. 00:18
Növendék

Szia Máté!
Köszönöm a lehetőséget, de nem élnék vele.
Nem megbántani akarlak, csak már van egy 'őrült galambász' a családban az édesapám személyében. Ő 1970 óta versenyez, volt már kerületi bajnok is (Budapest-III-ban).
Igazából a cikk véletlenül akadt a 'hálómba', elég korrekt, úgyhogy ezért választottam ezt.
Üdv

2013.02.01. 00:51
Kishal

Szia szuszu!

Hát ezzel nem bántasz meg. Egyébként kíváncsi lennék, hogy találsz-e összefüggést például a vitaminozás és a gyógyszerezés között a hal és a galambtenyésztésben? Gondolok itt a megelőző kezelésre, galamboknál: trichomonas, paramixo, parathiphus-ra.. illetve az aminosavak használatára. Ha belegondolok mélyebben, akkor a kutyáknál is vannak kötelezőoltások, féregtelenítések, a minőségi kaja, vitaminok, algakivonat és ragozhatnám. Galambnál ugyanez. Halaknál ártana havi 1x5nap vitaminozás, 1X3nap gyógyszeres kezelés? Sokan gondolják most megint azt, hogy minek gyógyszerezni ha nem beteg. Van rá valami tudományos vizsgálat, hogy valóban visszaveszi-e a növekedési ütemet? Nem lehet hogy pont felgyorsítja a kórokozók legyengítése, elpusztítása eredményeként? És ilyenkor jön a máj téma... Tudom hogy a májra sz'r hatással vannak az antibiotikumok, de probiotikumokkal nagyon jól regenerálható a máj. Milyen vitamint lehetne használni a halaknál????? Fishtaminon kívül...
Egyenlőre ennyi. Remélem jön Shrek doki és szétkapja molekuláira a felvetésemet.

üdv,
Máté (szintén bajnok N-08) :)

2013.02.01. 10:19
Növendék

Szia Máté!
Gratulálok az eredményedhez!

A vitaminozást és gyógykezelést szerintem máshol tárgyaljuk meg és külön-külön!

2013.02.01. 14:16
Gyakorlott nevelő

Inkább nem kapom szét, de talán Te is érzed, hogy nincs ez így rendben...

2013.02.01. 23:41
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ]