Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2019.09.22. 23:23

Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Diszkoszos akvárium születése 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

Félreértettetek:

Én nem kívánom senki boltját rontani, Nándiét meg különösen nem.

Amit én írtam az csakis egy tapasztalat volt, hogy TARTANI lehet őket ilyen vízben is. Valahol ezt mág Nándi is megerősítette. Vinare halai 13 nk és pH 7.5-nél még ikráztak is és kelés is volt.

Amit én írtam, az csakis és kizárólag egy személyes tapasztalat volt, semmilyen káros látható hatást nem tapasztaltam a halaimon.

De: Vinare 13 nk és pH 7.5-nél még ikrázó halai többgenerációs domesztikált pigeonok voltak.

Ha teljesen vadat tartasz, kell az ozmó.

Ha pl, olyat, mint én, negyedik generációs vadat, saját tapasztalat alapján nem feltétlenül kell az ozmó 13nk esetén, TARTÁSHOZ, sőt NEVELÉSHEZ sem.

De SZAPORÍTÁSHOZ, TENYÉSZTÉSHEZ feltétlenül szükséges. Nálam még csak rá se néztek az ikrázókúpra nk13 és pH 7.5-nél. Jól el vannak és kész, de nem hajlandók szaporodni.

Tehát remélem világos, hogy senkifiaborja boltját rontani nem állt szándékomban, lebeszélni az ozmóról senkit sem akartam/akarok.

Ha majd tenyészteni akarsz, lágyítani kell, meg savanyítani. Ezt 13 nk-nál sehogy sem fogod elérni.

Üdv: Robi

2014.08.23. 23:08
Adminisztrátor

Jajj, Robi! :) Képben van mindenki, én meg ráadásul már lassan két éve nem árulok ozmót. Ennek az 5 embernek? Ugyan... :snooty:

Üdv,
StoneAge

2014.08.24. 02:14
Profil Honlap
Ikra

Robi!

Köszönöm ezt a kimerítő "elemzést" az ozmó előnye/hátránya témában, kicsit hiányosan tettem fel a kérdésemet, kvázi több dolog is homályos volt számomra, de a hozzászólásoddal már átlátom az ozmó kérdést.
Még egyszer köszi, hogy összefoglaltad! : )

Robi írta:
Félreértettetek:

Én nem kívánom senki boltját rontani, Nándiét meg különösen nem.

Amit én írtam az csakis egy tapasztalat volt, hogy TARTANI lehet őket ilyen vízben is. Valahol ezt mág Nándi is megerősítette. Vinare halai 13 nk és pH 7.5-nél még ikráztak is és kelés is volt.

Amit én írtam, az csakis és kizárólag egy személyes tapasztalat volt, semmilyen káros látható hatást nem tapasztaltam a halaimon.

De: Vinare 13 nk és pH 7.5-nél még ikrázó halai többgenerációs domesztikált pigeonok voltak.

Ha teljesen vadat tartasz, kell az ozmó.

Ha pl, olyat, mint én, negyedik generációs vadat, saját tapasztalat alapján nem feltétlenül kell az ozmó 13nk esetén, TARTÁSHOZ, sőt NEVELÉSHEZ sem.

De SZAPORÍTÁSHOZ, TENYÉSZTÉSHEZ feltétlenül szükséges. Nálam még csak rá se néztek az ikrázókúpra nk13 és pH 7.5-nél. Jól el vannak és kész, de nem hajlandók szaporodni.

Tehát remélem világos, hogy senkifiaborja boltját rontani nem állt szándékomban, lebeszélni az ozmóról senkit sem akartam/akarok.

Ha majd tenyészteni akarsz, lágyítani kell, meg savanyítani. Ezt 13 nk-nál sehogy sem fogod elérni.

Üdv: Robi

2014.08.24. 11:20
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7