Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2019.10.14. 23:53

Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 Vízcsere 

egy hét alatt hány napon cserélsz vizet
1 naponta 16%  16%  [ 7 ]
2 kétnaponta 27%  27%  [ 12 ]
3 háromnaponta 18%  18%  [ 8 ]
4 négynaponta 4%  4%  [ 2 ]
5 ötnaponta 27%  27%  [ 12 ]
6 nem cserélek minden héten 4%  4%  [ 2 ]
7 havonta egyszer kétszer cserélek 4%  4%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 45

Vízcsere 
Szerző Üzenet
Gyakorlott nevelő

szűrőt akváriumvizben mossuk ki.és csak lazán, ami kijön belőle kijön, ami nem, az marad.
a homályosság sokmindentől lehet. egy NO3-at mérj, ha sok, akkor told meg a vizcserét, vagy tegyél be 1 hétre valami SZAT gyantát.
Akvarizálás türelmes hobbi.:) ennél több türelem csak a bonsai kertészethez kell.:)

2011.12.10. 17:33
Kishal

Vannak bonsai fáim! :lol:

2011.12.10. 20:21
Ikra

Fehér egyértelműen. 330 liter nettó eheim 2026 és 2028 prof ii vel szűröm.
Dobtam az akiba baktérium kultúrát (ADA) várom a csodát :(.

2011.12.10. 22:16
Ikra

Sziasztok!

Itt van az automata vízcseréréről egy jó videó:
http://www.youtube.com/watch?v=FwDmMq-dbwk

Üdv.T.

2011.12.28. 12:24
Ikra

Sziasztok!

Természetesen felmerült még 1 kis gubanc :D Elég kicsi a fürdő szobánk, nagyon kicsi. Az egyetlen hely ahol a hordó elfér az az egyik szekrény előtt lenne...
Mivel nem tudok egy 200 literes hordót ki-be dobálgatni minden nap, az asszony hmm szerintem ő sem ..:D arra gondoltam ->
(
60l hordót tele engedek RO-val, azt belenyomom az akváriumba + kap hozzá 60l átszűrt csap vizet (vagy 40 vagy 50 nem tudom majd attól függ hogy lesz megfelelő a végeredmény) A kérdésem az lenne hogy probléma-e az ha nem össze keverve dobom be a vizet hanem előbb az RO utána meg a csap víz?

A másik, hogy így nem tudna túl sokat pihenni a víz, mivel csak addig lenne bent a hordó a fürdőben amíg megtöltődik RO-val, aztán menne a padlásra 3-4 napig.

Mivel heti 50%vízcserét akartam alapból így 2x60l + csap víz kb nettó 400l vízre szerintem okés lesz.

Sajnos csak így tudom megoldani, remélem erre tudtok egy okét nyomni mert nincs más opcióm.

Annyit tud valaki még hogy 60l RO kb mennyi idő alatt cseppen ki abból a csoda masinából?... 2-3 óra? mondjuk egy 190l/ naposból.

2017.03.19. 19:28
Kishal

A helyedben még gondolkodnék ezen a vízcserés megoldáson. Akkor vágj bele,ha minden technikai feltétel adott,mert ellenkező esetben két hónap múlva tele lesz a hócipőd a diszkoszokkal.
Rajtuk akkor is kell vizet cserélni,ha nem nagyon van időd,ne adj isten kedved (nálam nincs ilyen :-))

Mivel a 190 literes ro, elvileg 190 liter vizet csinálna naponta,ezért a 60 liter is jobb esetben 7-8 óra alatt lesz meg,tehát elég sokat lesz elől az a hordó.
Én beszereznék egy 100 literest,elég különböző méretekben lehet kapni,pl. nemrég láttam egy kb. 50 cm magasat.
Bele egy szivattyú és már lehet is feltölteni az aksit az előre bekevert vízzel.

2017.03.20. 16:07
Ikra

Láttam jó árban 240l és nagyobbat is, viszonylag kevés ár különbséggel. Valószínűleg még agyalok ezen egy kicsit hogy tudnám kényelmesebben megoldani, kevesebb szívással.

Valahogy össze hozom ezt a részét, a többi már okés szerintem, ez az egy ilyen "problémás" dolog maradt amire nem gondoltam az elején. De ha estére berakom a hordót hogy feltöltse, akkor nem fog senkit zavarni, reggel meg csak átnyomom a vizet. Szóval majd kialakul.

Köszi a választ :)

2017.03.20. 16:34
Gyakorlott nevelő

Én ötletelnék azon a padláson: eleve oda tenném a 200 literes hordót. Abba nyomatnám fel a csapvizet, és az RO-ból jövő vizet. Így összekeveredve hagynám állni, és aztán mehetne az akváriumba.

A hordó ki-be cipelése most még megoldhatónak tűnik, de ezek a halak nyolc-tíz évig élnek, ez évi 52 héttel számolva 500 ki-be cipelést jelentene. Holtbiztos, hogy megutálnád az egészet.

A másik, hogy az RO víz durván savas, lévén nullás víz, a pH-ja olyan 4-5 körül szokott lenni nálam. A csapvíz meg mondjuk pH 7.5. Ha belenyomod előbb az RO vizet az akiba, akkor kapnak egy kis sokkot a hirtelen pH zuhanástól, utána meg fejbe kólintod őket az enyhén lúgos vízzel, ezt meg ők fogják megutálni :-)
Mindenképp egybe kell keverni!

Az esti RO működtetéssel kapcsolatban: ha nem kell nyomásfokozó, akkor elvileg működhet a dolog (ha mersz nyugodtan aludni, én biztos paráznék...) ellenben a nyomásfokozó egészen tisztességes berregést tud produkálni, az éjszakai koncertnek meg nem biztos, hogy örülne a család, így ezt meg ők fogják megutálni :lol:

Üdv: Robi

2017.03.20. 23:24
Ikra

Kicsit fogom a fejem :D :D :D :D
Utálom hogy mindíg akad valami amivel problma lehet:D
Lehet ez lesz a buktató a diszkoszozásban most.
Nem vagyok benne biztos hogy feltudná nyomni a vizet a padlásra, A furdőből kitudnék vezetni egy csövet de ez kb 4 méter emeleési magsság.
Kb 6 méternyi cső, ha belegondolok nem megoldható. Vagyis valahogy biztosan meglehetne, ha erre lenne valakinrk ötlete szívesen fogadom.
Valakinél talán olvastam is hogy így van megoldva.

Andor

2017.03.21. 12:24
Gyakorlott nevelő

Várjál, ha be lenne építve a padlásod, és ott lenne fürdőszoba, akkor elvileg oda is fel kéne mennie a víznek, nem? Ergo, az a víznyomás, amit a vízművek produkál, elméletileg önmagában elég kéne hogy legyen arra, hogy feljuttassa a vizet a padlásra. Ha meg nem, akkor arra ott a nyomásfokozó...

2017.03.21. 13:40
Ikra

Üdv mindenkinek!

Nálunk sajna nem kaptam engedélyt, hogy a hordó állandó eleme legyen a fürdő berendezési tárgyainak így vízcsere előtti délután hozom be a hordót és kezdem el készíteni az Ro vizet. 200 liter vízet cserélek minden negyedik nap ami 150 liter RO és 50 liter előszűrt csapvíz keveréke. Az akvárium aljáról talajporszívóval leszívom a mulmot egy vödörbe (mire kész 3-4x telik meg a vödör) a többi vizet pedig a szűrőn keresztül engedem le egy slaggal így egyben a szűrő ülepítő részét is tisztítom (Fluval FX-5), ezután pedig egy pumpa segítségével töltöm be a cserevizet a hordóból.

2017.03.21. 16:19
Ikra

Remélem igazad van Robi. Nem használtam még RO-t, szóval mikor azt hallom, látom hogy 200l vízet kb 8 óra alatt produkál, az nekem olyan mint ha csöpögne a víz (ha belegondolok), nem nagyon tudok kiigazodni így képek alapján, de ha jól sejtem az RO-szűrőből kifolyó (megszűrt) víz kerülne felvezetésre a padlásra. Ami ugye épphogy csak folydogál. Szóval nekem ezért volt sántítós ez a vigyük fel a padlásra történet.
Ha nem érthető amit írtam, bocsi előre is és akkor is ha rosszul gondolkoztam.

Viszont akkor aquadiloj lenne a jövőbeli képem?:D Lehetséges...:)

Andor

2017.03.22. 04:09
Gyakorlott nevelő

Én úgy gondoltam, hogy az éppen csak folydogáló víz menne bele a padláson lévő hordóba, plusz a hálózati víz is. A hálózatinak tuti elég kell, hogy legyen a nyomása, az RO készülék emelési magasságához nem tudok hozzászólni, remélem Nándi egyszer csak bekukkant és "ideszösszen" valamit...

:lol:

2017.03.22. 12:22

Sziasztok!

Adott egy 350 literes akvárium és egy OSMO készülék (300 liter / nap). Nagyon sokat olvastam már itt-ott, de arra a kérdésre nem igen találtam egyértelmű választ, hogy a tiszta RO vizet kezeljem-e még valamivel?

Olvastam PH állításról, meg arról is, hogy inkább ne. Olvastam GH állításról, meg arról is, hogy felesleges. Olvastam arról, hogy 100 literenként 1 kanál sót rakjak a vízbe, illetve, hogy keverjem állott csapvízzel. Mi a helyes válasz?

Heti 2x 30%-ot fogok cserélni. A feltöltés és a leszívás félig meddig automata (kicsit gyorsabban szív mint tölt, figyelni kell rá).

30 db vörös neonhal, 5 db pandaharcsa, 2db L199 és 10-12db 6-8 cm-es diszkosz (idővel eladom őket ha kinövik az akváriumot) lesz az akváriumban.

A választ előre is köszönöm!

2019.09.18. 01:58
Gyakorlott nevelő

Tehát!
A ozmóból kifolyó víz elvileg nulla keménységű! Ezzel az a gond, hogy a halak ugyan tolerálják, viszont nagyon gyorsan, órák alatt képes durván besavanyodni, főleg egy beállt szűrőnél. Nincs a vízbe olyan anyag, ami képes megkötni a savat, és így instabil lesz. Ezért érdemes, vagy kell, szűrt csapvízből valamilyen, pld 100 mikrosimensesre visszakeményíteni. Nem kell semmit babrálni, az idő megoldja. Érdemes hetekkel, hónapokkal hamarabb elkezdeni a szűrést, fokozatosan növelve terhelni az akváriumot. Jó ha egy biztonságosnak tartott akvárium szűrőjét belemosod, sokkal gyorsabban beáll. De ha nem biztonságos akkor ne. Üres akvárium vizet hiába szűrsz, ha nincs kaja, bomlástermék a vízbe, nem alakul ki a szűrőbaci állomány. Ez a típusú halazás, diszkoszozás nem való az idegbeteg ( mint én) embereknek, mert itt mindenhez idő kell, és nem tudod pénzen megvenni ezeket a dolgokat. A sót felejtsd el, csak enyhe bélgyulladásnál használjuk, hőmérséklet emeléssel együtt. Vízcserét szükség szerint végezzél, ne pedig előre kitalált módon. Majd ha beállt ( fél év) a rendszer, sbatil az állomány darabszáma, kialakul a szükséges vízcsere gyakorisága. Ehhez tudni kell mérni a víz paramétereit. Az a jó, ha lassan savanyodik a víz, mondjuk 1 hónap alatt 7-ről lemegy 5-re. Érdemes a friss ozmóvizet pihentetni, kiszellőztetni legalább 24 órára. Utána mehet az akváriumba. Nem praktikus egyszerre leereszteni, és feltölteni, mivel így a friss víz egy része veszendőbe megy.

2019.09.18. 12:08

Köszönöm, megfogadom a tanácsot. Most éppen merem ki az akváriumból a 25.000 forintos borabora homokot, mert mint kiderült ez keményen emeli a víz keménységét....

2019.09.18. 13:10
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 36 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2